Jak NIE montować taśm antypoślizgowych – błędy montażowe

05.11.2021

„Przykleić taśmę antypoślizgową do schodka czy posadzki, co za filozofia, prawda? Odkleiła się po dwóch miesiącach? To na pewno wada produktu!”

No musimy niektórych zdziwić, ale nie zawsze tak jest. By taśma antypoślizgowa służyła i spełniała swoje funkcje przez długi czas, bardzo ważne jest jej prawidłowy montaż.

Poniżej przedstawiamy zdjęcia błędnego zamontowania taśmy antypoślizgowej.

Błędy montażowe

 

W tym przypadku taśma została zamontowana na schodkach, bezpośrednio również na fugach. Co to oznacza? Taśma prawdopodobnie wspaniale się trzyma gładkiej powierzchni, ale nie styka się z podłożem w miejscu fugi. Śnieg, deszcz, błoto i wszelka wilgoć dostają się poprzez fugę pod taśmę. Ponadto z całą pewnością skoro ktoś zamontował taśmę bezpośrednio na fugach, to widać że nie użył również kleju uszczelniającego krawędzie.

na fugach

 

Wilgoć i woda ma doskonałe warunki by dostać się pod taśmę i penetrować posadzkę, a następnie w sprzyjających dla siebie warunkach przysłużyć się temu by ta się odkleiła.

Dlatego bardzo ważne jest:
- nie kleić taśm na fugach
- używać kleju uszczelniającego Edge FIX
- w przypadku porowatych powierzchni i drobnych nierówności użyć kleju podkładowego Primer, który stworzy gładką „skorupę” pod którą nie dostanie się woda, a taśma będzie dobrze do niej przylegać

duży odstęp

Kolejnym błędem widocznym na tych zdjęciach jest zbyt duża odległość między dwoma paskami. Dlaczego? Część osób stawia stopę bezpośrednio na krawędzi (w tym wypadku taśma zadziała), część tuż za krawędzią. Jak widać na załączonym zdjęciu tuż za pierwszym paskiem jest pusta, śliska przestrzeń na szerokość ok. 15 cm. Jest to wystarczająca powierzchnia by postawić stopę i się poślizgnąć. Dlatego błędem jest w przypadku przyklejenia dwóch pasków, zbyt duża odległość między taśmami.

Zadzwoń do nas i zamów bezpłatne próbki taśm antypoślizgowych Gripper
Zadzwoń do nas i zamów bezpłatne próbki <span>taśm antypoślizgowych Gripper</span>