Materiały montażowe do taśm antypoślizgowych - podkład Primer

03.01.2019
Jak już wiadomo, taśmy antypoślizgowe należy przyklejać na idealnie gładką powierzchnię, jednak co zrobić, gdy schody są chropowate lub porowate jak np. beton czy drewno?
 
Prostym rozwiązaniem, które pomoże nam pozbyć się problemu, jest klej podkładowy pod taśmy antypoślizgowe. 
 
Wiele osób rezygnuje z tego wyjścia, ponieważ jest to kolejny problem i dodatkowy koszt, który zniechęca do zakupy.  Należy jednak pamiętać, że jeżeli nie zdecydujemy się na kupno podkładu, pod naszą taśmę dostanie się wilgoć i brud, które spowodują odklejanie się i zmusi nas do kolejnych wydatków. Czy warto?
 
Klej podkładowy najczęściej występuje w litrowych puszkach, co wystarcza na pokrycie aż 5m2 powierzchni. Dodatkowo jest prosty w użyciu – wystarczy mały pędzel, którym rozprowadzimy klej tam, gdzie chcemy przykleić taśmę.
 
Poniżej przedstawiam sposób użycia:
  1.  Przed zastosowaniem podkładu należy oczyścić powierzchnię ze wszystkich zanieczyszczeń oraz odtłuścić i osuszyć z wilgoci. Powierzchnia musi być sucha, a w przypadku montażu na zewnątrz, temperatura powietrza powinna przekraczać 10ºC
  2. Na całej przestrzeni na której będzie przyklejana taśma, należy rozprowadzić cienko warstwę podkładu przy pomocy pędzla. Należy przy tym uważać, aby nałożony podkład nie wychodził poza szerokość i długość taśmy która chcemy nakleić. Należy pamiętać, że nie wolno smarować taśmy podkładem.
  3. Klei należy pozostawić do wyschnięcia na max .10 min przy wysokiej temperaturze, i na max. 20 przy niskiej.
  4. Następnie należy przykleić taśmę do podłoża.
 
Zadzwoń do nas i zamów bezpłatne próbki taśm antypoślizgowych Gripper
Zadzwoń do nas i zamów bezpłatne próbki <span>taśm antypoślizgowych Gripper</span>