Prosty montaż taśm antypoślizgowych

25.10.2018

Niestety dla wielu osób odstraszająca jest instalacja taśm, która z pozoru wydaje się trudna. Nieprawda! Należy pamiętać, że są to taśmy dwustronne, tzn. z jednej strony mają warstwę antypoślizgową, a z drugiej klej, zabezpieczony papierowym paskiem.

Poniżej przedstawiamy sposób montażu.

Przed przyklejeniem taśmy antypoślizgowej należy oczyścić powierzchnię dokładnie z wszelkich zanieczyszczeń, odtłuścić i osuszyć. Podłoże musi być suche i gładkie, a w przypadku montażu na zewnątrz, temperatura powinna przekraczać 10o C przez minimum 7 dni przed oraz po przyklejeniu taśmy.

montaz_1

Następnie odkleić papierowy pasek zabezpieczający powierzchnię klejącą taśmy.
montaż_2
 
Podczas przyklejania napiąć lekko taśmę i mocno docisnąć do podłoża. Zalecane jest przyciskanie taśmy do podłoża przez 5-10 minut.
 
montaż 3
 
Na płaskiej powierzchni należy przyklejać poszczególne paski taśmy co ok. 10-20 cm, a na schodach 0,5-1,5 cm od krawędzi stopnia schodowego. Na schodach, przy dużym natężeniu ruchu zalecane jest przyklejenie dwóch pasków taśmy, dowolnej szerokości, w odległości od 2 do 5 cm od siebie.
 
montaż_4
 
W miejscach występowania podłoża w płytkach, taśmy  nie należy kleić na fugach. Zaleca się ucinanie taśmy w odległości ok. 5mm od fugi.


Mamy nadzieję, że mit o trudnym montażu, został obalony :)

Ponadto zachęcamy do zapoznania się z filmem instruktażowym.

 
Zadzwoń do nas i zamów bezpłatne próbki taśm antypoślizgowych Gripper
Zadzwoń do nas i zamów bezpłatne próbki <span>taśm antypoślizgowych Gripper</span>